Historie

Historie ke stažení

Oddíl kopané

Založení: 21.listopadu 1946
Počet členů: 180
Předseda: Ivan Kratochvíl
Výkonný výbor: Ivan Kratochvíl, Vlachopulos Pavlos, Kamil Dostál, Petr Číka, Ladislav Valouch, Michálek Roman

 

 

Krátce z historie

Léta 1946 – 1948        

     Vznikem oddílu kopané začíná tělovýchovná činnost naší TJ. Od podzimu 1946 mužstvo dospělých zahajuje aktivní činnost ve IV. třídě na bývalém okrese Frývaldov.  Výsledky mužstva jsou od počátku velmi dobré a tak naši fotbalisté se stávají známí na celém okrese. Vůbec první hráči v České Vsi byli: Voloch, M. Kolek, Antoníček, Jeřábek, O. Škarvan, Staněk, J. Kočí, Kotrla, Komárek, M. Kolek, Bureš, který byl také první kapitán mužstva. Všichni hráči byli z České Vsi.  V roce 1947 bylo mužstvo doplněno příchodem dalších hráčů, L. Kočí, V. Trávníček, M. a J. Oškera, Z. a S. Žák, Václavík, Sedláček, Sahánek, Tihelka, a o něco později Zeman, K. Pergl, L. Hlavsa, K. Komárek. Je dodělána nová hrací plocha, která se stala jednou z nejlepších na okrese.  V roce 1948 mužstvo postupuje do III. třídy a je doplněno dalšími hráči: Kurivial, Orálek, Marek, Dvorník, Lysek, Strušák, Cigánek, Kutal.

 

Léta 1949 – 1950

V tomto období mužstvo již pravidelně trénuje pod vedením Frgála, hraje již určitým systémem, což se projevilo ve výsledcích a postupem do II. Třídy. Mužstvo posílili E. Dostál, J. Baroš, J. Mádr a Karel Petroš – pozdější král ligových střelců za svého působení v Tatranu Prešov. Z Jeseníku přišel L.Lerch. Hybnou pákou oddílu byl jednatel Dobroslav  Žák, který dojednával zápasy jen s kvalitními soupeři v rámci přípravy. Přesto, že na postupu mělo zásluhu celé mužstvo, připomeňme si nejlepší střelce: K. Petroš  - 20 branek, K. Pergl -                                            11 branek, J. Baroš  – 11 branek, M. Kutal – 11 branek, L. Kočí  - 8 branek.

 

Léta 1951 – 1954  

Nejčastější sestava: Mádr, Trávníček, Orálek, Letoch, Spáčil J., Škavran, Baroš, Dostál, Lysek, Kočí, Hradil, Kutal, Vícha a o něco později L. a J. Novákové a mladý Miloš Pohl, talentovaný fotbalista. V letní přestávce 1951 se mužstvo zúčastnilo na turnaji v Dolní Lipové, kde také hrála Bohemians Praha a měla velký zájem o našeho brankáře Mádra. Na podzim odchází na vojnu Karel Petroš. V roce1952 se mužstvo umístilo  na 2. místě. Mužstvo posílil velký hráč a dobrý kamarád Jarda Hečko. Byl to skutečně výborný hráč a dobře zapadl do kolektivu, kde byl velice oblíben. Pro tyto vlastnosti se navždy zapsal do historie kopané v České Vsi.  V letní přestávce 1953 bylo mužstvo na zájezdu v Třinci a sehrálo několik utkání na Ostravsku. Oporou mužstva byl brankář Zdeněk Oškera a mladý hráč Č. Richter, který do mužstva výborně zapadl a svoji dravostí oživil hru celého mužstva.  V těchto letech se oddíl důsledně stará o žákovské a dorostenecké mužstvo.  Tato práce s mladými hráči se za několik let projevila, že řada těchto hráčů posílila mužstvo dospělých. V roce 1954 se umístilo mužstvo na 5. místě ve II. třídě. Složení mužstva bylo prakticky stejné a za zmínku stojí vzpomenout nejlepšího střelce tohoto  ročníku, jedinou posilu Arnošta Víchu, který nastřílel soupeřům 29 branek.

 

Léta 1955 – 1957

V roce 1955 mužstvo postupuje do krajské soutěže. Postup vybojovali: V. Trávníček, L. Kočí, K. Pergl, A. Vícha, J. Baroš, E. Dostál, Č, Richter, F. Dvorník, M. Pohl, J. Hečko, M. Hrachovina, J. Kašpar – posila Jeseníku, mladý –Formánek, hrající trenér Janovský a F. Krystýn.      Také výbor v tomto období velice aktivně pracuje   ve složení: M. Juřica, S. Špit, Č. Zmeškal, O. Vaigl, A. Krečmer, V. Trávníček, O. Oškera, O. Trávníček. Po počátečních porážkách se mužstvo dalo dohromady a skončilo na 5. místě. V roce 1957 dochází k reorganizaci v kopané a tak naše mužstvo je zařazeno do nově utvořené II. třídy, která je mezi okresní soutěží. Dochází také k úpravě hrací plochy, která je vzorně upravena a absolutně rovná. Do sousedního Jeseníku odchází Zdeněk Oškera , ale mužstvo posiluje Z. Petruška z Bohumína a Milan Beňo, která byl v Jeseníku na vojně a trvale zůstává v České Vsi. Mužstvo, které bylo velice dobré však nesplnilo očekávané výsledky a skončilo na 5. místě. Pro místní fanoušky to bylo zklamání.

 

Léta 1958 – 1960

Nastává přestavba mužstva, které se značně omlazuje. Z vojny se vrací Jarda Formánek a přivádí další dva hráče Ladislava Matelu a Tibora Filipoviče. Navíc je mužstvo doplněno dorostenci J. Koutným, L Knedlou. V letní přestávce mužstvo doplňuje další dorostenec P. Polanský. Mužstvo se stává nejmladší v celé soutěži. V letní přestávce v přátelských zápasech podává výborné výkony, ale nemá brankáře. Z. Oškera odešel chytat do Jeseníku. Do podzimního kola se podařilo získat do branky B. Fikáčka z Mikulovic a po něm přišel výborný brankář Mirek Grégr – pozdější ligový rozhodčí v ledním hokeji. Hráči ve složení: Grégr, Fikáček, Pergl, Richter, Matela, Knedla, Koutný, Formánek, Polanský, Kočí, Dvorník Filipovič, Beňo, Hrachovina a o něco později M. Michálek, J. Baďura a L. Zbranek vybojovalo postup do I. B. třídy. V této třídě hrála výborná mužstva jako: Šumperk, Bruntál, Černovír, Šternberk, Mohelnice, ale také sousední Jeseník. Trenérem mužstva byl Laďa Kočí, který v případě potřeby ještě hrál.  V roce 1960 došlo k další reorganizaci v kopané a přesto, že mužstvo skončilo na 6. místě, muselo hrát okresní přebor, když prvních 5 mužstev postoupilo do I.A. třídy.

 

Léta 1961 – 1963

V letech 1961-1963 se na trenérské lavičce vystřídali Jožka Kohl a Ladislav Lerch. Do mužstva přichází Z. Bata, Z. Lasovský a M Čalkovský. Odešli F. Filipovič, L. Zbranek a kopané zanechávají L. Kočí, F. Dvorník, J. Formánek, Č. Richter. Na podzim roku 1962 mužstvo začíná trénovat Jan Racek a po jarním kole 1963 mužstvo postupuje do I. třídy.Příchodem J. Racka se mužstvo pozměnilo a na postupu měli zásluhu tito hráči: Z. Oškera, který se vrátil z Jeseníku, P. Skaličan, L. Křenek, J. Koutný, L.. Matela, T. Čolas, M. Michálek, J. Knedla, J. Baroš, P. Polanský, Z. Petruška, J. Baďura, Z. Malina, Ch. Dalabiras, Straka aj.   V I. třídě mužstvo bojuje o udržení v soutěži, což se nu podařilo až v posledním zápase v Mariánském Údolí, kde sehrálo remizu.

 

Léta 1964 – 1966

Do podzimu 1966 mužstvo zůstává stejné, až na odchod Z. Petrušky do Jeseníku, výměnou za F. Golda. V roce 1965 se vrací do mužstva ing. L. Zbranek, který úspěšně vystudoval Vysokou školu. Za zmínku stojí navázání družby s polským mužstvem Unia Glucholazy. Začíná také velká výstavba nových šaten a sociálního zařízení na hřišti, kterou vede Oldřich Oškera.  V ročníku 1965 mužstvo skončilo v soutěži na 3. místě a předstihlo tak Jeseník. Do mužstva byl zařazen další dorostenec Jaroslav Kolek.  V roce 1966 , kdy oddíl oslavuje 20. výročí , byly uspořádány důstojné oslavy a vyvrcholením bylo utkání TJ Řetězárna posílena hráči jiných oddílů proti ligovému Třinci. Utkání vyhrál Třinec 5:2. Sestava TJ Řetězárna: Skaličan, Křenek, Zbranek, Matela, Barč, Koutný, Knedla, Jakuba, Hynšt, Petroš, Malina.

 

Léta 1967 – 1970

Od mužstva odešel trenér J. Racek a tak celý podzim bylo mužstvo bez trenéra. Mužstvo bylo posíleno Zdeňkem Konečným a později přišli P. Gotthard, J. Halama, M. Šimko. Od jarní části 1968 mužstvo trénuje František Svačina, který opět zavádí určitý systém a herní projev.V letní přestávce hostíme na našem hřišti II. ligový Motor Döbeln z NDR s výsledkem 1:1.   Mužstvo hraje opět v I. B. třídě a na sezónu 1969 – 1970 se připravuje pod vedením trenéra L. Kočího. Mužstvo je posíleno o F. Hynšta, Jurčeka, F. Šimka, V. Hasila, P. Michálka, J. Valtoše a mladé B. Spáčila a F. Dvorníka a postupuje do I. A. třídy. Postup do I. A. třídy vybojovali: Skaličan, Klein, Zbranek, Baroš, Knedla, Koutný, Gotthard, Jakuba, Polanský, Konečný, Kolek, Valtoš, Šimko, M. Michálek, P. Halama, Hradil. V  letní přestávce se mužstvo pilně připravuje do vyšší soutěže a sehrálo několik utkání na turnajích v Jeseníku, Velkých Losinách. Do I. A. třídy nastupuje v tomto složení: P. Michálek, Dvorník, P. Gotthard, F. Šimko , Z. Konečný, V. Zbranek, Z. Grund, J. Kolek, J. Valtoš, B. Spáčil, A. Makarenko, Kočí P., A. Koňarik, M. Šimko a K. Hradil. V prvním ročníku působení v I. A. třídě jsme skončili na 9. místě.

 

Léta 1971 – 1973

Sezóny 1971 – 1972 jako i sezóna 1972 – 1973 můžeme hodnotit jako velice úspěšná léta. Obsadili jsme 7. a další ročník 6. místo v tabulce. Nejčastější sestava byla: P. Michálek, L. Klein, J. Dostál, V. Optis, Z. Konečný, V. Zbranek, B. Spáčil, F. Šimko, Z. Grund, A. Koňarik, A. Makarenko, Z. Juřica, Jurček, Janků, Hutyra a L. Kočí ml., Mužstvo je na dobré úrovni a hráči jako Grund, Spáčil, Konečný, Śimko v nejlepších fotbalových letech a to se projevuje na jejich hře. V československém poháru mužstvo postoupilo až do semifinále, kde bylo vyřazeno na pokutové kopy. Trenérskou práci končí Ladislav Kočí. Na vojnu odchází Karel Hradil.

 

Léta 1974 – 1976

Sezóna 1974 – 1975 byla ve znamení poklesu formy. Na podzim se hráčům vůbec nevedlo. Mužstvo je prakticky bez trenéra a to muselo se projevit. Na jaře se ujímá trenérské práce Zdeněk Grund, ale již se mu nepodařilo mužstvo udržet v I. A. třídě a tak po 5 letech sestupujeme zpět do I. B. třídy. Odchází od nás Jurček do TŽ Třinec a B. Spáčil do Jeseníku. Oddílu kopané je po vyhodnocení závazku udělen titul „ Vzorný oddíl ČSTV III. stupně“.      Sezónu 1975 – 1977 již v I. B. třídě jsme nezačali dobře. První tři zápasy jsme prohráli. Podzimní část jsme skončili na 7. místě. Na jaře 1976 přebírá mužstvo jako trenér jeho dlouholetý hráč Josef  Koutný, který  si vytýčil cíl co nejrychleji se vrátit do I. A. třídy. Snad ani největší optimista tomu nevěřil, že to bude ještě v tomto roce. Mužstvo se dalo dohromady, tvrdý tréninkový režim zavedený J. Koutným dával signál, že on sám to myslí s návratem vážně. Tak se stalo, že mužstvo v jarní části neprohrálo ani jediný zápas, vyhrálo soutěž a postoupilo zpět do I. A. třídy. Na postupu do I. A.  třídy se podíleli: Michálek, Optis , Kolek J., Kolek M., Koňarik, Zbranek, Konečný, Juřica, Byrtus, Makarenko, Škrabal, Aslanidis, Hutyra, Kaděra.  Nejlepší střelci jaro 1976:  A. Makarenko – 8 branek, Z. Juřica –  6 branek.

U příležitosti oslav 30. výročí založení TJ bylo sehráno přátelské utkání s XI. internacionálů Sparty Praha. Po tomto utkání se uskutečnila přátelská beseda. V letní přestávce bylo sehráno několik přípravných utkání, která naznačila, že někteří hráči působí unaveným dojmem. Bylo to způsobeno tím, že začali stavět rodinné domky. Také odchod Škrabala a Krutila a dlouhodobé zranění Hutyry mužstvo oslabilo. A tak po skončené podzimní části bylo mužstvo na 11. místě a mělo pasivní skoré 13:23.  Příprava mužstva na jarní část soutěže byla zahájena již druhý týden v lednu. Trénovalo se 2x týdně v tělocvičně, běhalo se venku a v tvrdých podmínkách se hrály i přípravné zápasy. Přes veškerou snahu mužstva se nepodařilo v I. A. třídě udržet a s 20 body a pasivním skoré 27:48 jsme sestoupili , což znamenalo poslední účast v I. A. třídě. Po této  neúspěšné sezóně se uskutečnil první družební zájezd do Weisenfeldu v NDR. Hráči našeho oddílu jakoby chtěli odčinit neúspěch z jarní části , zde podali výborný výkon a obě utkání se silnými soupeři vyhráli.

 

Léta 1977 – 1978

Podzimní část ročníku 1977 – 1978 jsme zahájili na domácím hřišti proti ČSAD Zábřeh vítězstvím 2:0. Dařilo se nám i v dalších zápasech a tak po skončení této části jsme mohli radostně bilancovat.  Z odehraných 11 zápasů jsme 6x byli vítězní, 4x remizovali a jen 1x prohráli. S 16 body a aktivním skoré 26:15 jsme skončili druzí za Olomouc B. Všech 11 zápasů odehráli: V. Zbranek, B. Spáčil. Nejlepší střelec podzimu byl P. Marcinov s 8 brankami. Do jarní části 1978 vstupuje mužstvo pod vedením hrajícího trenéra Vojtěcha Zbranka.  Bylo sehráno před zahájením soutěže 7 přípravných zápasů, které skončily 4x vítězstvím, 1x nerozhodně a 2x porážkou. Jarní část soutěže byla pro nás velké zklamání. Po podzimní části jsme věřili a s námi i naši příznivci, že mužstvo udělá všechno proto, aby se vrátilo zpět do I. A. třídy. Na jaře jsme však 6 zápasů prohráli, 1 jsme hráli nerozhodně a jen 4x vyhráli.      Skončili jsme na 4. místě a 25 body, Také v soutěži slušnosti jsme 8. místem patřili do spodní části.  V tomto ročníku tvořili mužstvo tito hráči: Michálek, Dostál, Kolek J., Kolek M., Spáčil, Zbranek, Pilný, Juřica, Makarenko, Marcinov, Optis, Netopil, Aslanidis, Janků, Koňarik. Nejlepší střelci: P. Marcinov – 14 branek, B. Spáčil –  9 branek.

 

Léta 1978 – 1979

Během letní přípravy na nastávající sezónu bylo sehráno několik přátelských zápasů. Hlavní událostí v létě bylo uspořádání turnaje našim oddílem za účasti mimo jiné i družstev družebního Weisenfeldu z NDR. Tato utkání prokázala, že mužstvo nehraje dobře a tak do podzimních mistrovských zápasů se nastupovalo s obavami. Tato předpověď se naplnila hned prvními zápasy. Vždyť z prvních pěti zápasů jsme získali jen 2 body. Po těchto zápasech výbor oddílu kopané byl nucen k tomuto nezdaru zaujmout tvrdé stanovisko. Byla provedena hráčská schůze za účasti výboru, kde hráči jednoznačně prohlásili, že vydají všechny síly v tréninku a zápasech, aby výkon mužstva šel nahoru. A skutečně, začala se hrát úplně jiná kopaná a mužstvu se začalo dařit a tak v podzimní části jsme skončili na 4. místě. Mužstvo hrálo ve složení: Michálek, Kalina, Optis, Kolek J., Fedor, Spáčil, Kolek M., Zbranek, Pilný, Marcinov, Koňarik, Janků, Juřica, Krutil, Vavřín. Nejlepšími střelci podzimu byli: Janků                                             8 branek,  Marcinov – 6 branek. Do jarní části soutěže mužstvo nastupuje oslabené o výborného hráče V. Pilného,, který odchází do Jeseníku. Odchází také Krutil do Písečné. Mužstvo doplňují dorostenci A. Neumann a K. Pergl. Na jaře získáváme jen 8 bodů a jsme rádi, že jsme se udrželi v I. B. třídě.

 

Léta 1980 – 1981

K mužstvu jako trenér se opět vrací Josef Koutný, který nasadil tvrdý režim v tréninku, přestavěl některé hráče na jiná místa v sestavě a výsledek se dostavil. Po podzimní části mužstvo vedlo tabulku před Velkými Losinami s 2 bodovým náskokem a aktivním poměrem branek  25 : 12 . Ne malou zásluhu na vstřelených brankách měl Karel Hradil, který nastřílel 19 branek . Za zmínku stojí, že k nám přestoupil dobrý hráč z Č. Vody Danielko.

 

Léta 1982 –1983

V tomto období dochází k další reorganizaci v kopané. Našim úkolem bylo dostat se do krajské soutěže. Výbor oddílu kopané společně s trenérem a hráči vytvořili ty nejlepší podmínky, aby tohoto cíle bylo dosaženo. Po ukončeném ročníku této soutěže jsme mohli hlásit – splněno.  Skončili jsme na druhém místě s 32 body a skoré 47 : 30. Nejlepší střelci tohoto ročníku:  Burku – 11 branek, Hradil – 10 branek,   Anft – 7 branek,  Spáčil – 7 branek.

Mužstvo se prakticky neměnilo a hrálo v sestavě jako minulý rok.

 

Léta 1983 – 1984

Do podzimní části v krajské soutěži si mužstvo určilo jako cíl hrát v první polovině tabulky. Mužstvo, které je dobře trénované a dostatečně vyzrálé dává předpoklad, že tento úkol je v jeho silách. Mužstvo posílil Jiří Hynšt, syn známého fotbalisty. Který působil v našem oddíle v letech 1969 – 1971. Po podzimní části jsme skončili na 4. místě. Dobré výkony mužstvo podávalo i v jarní části. Všechna mužstva v krajské soutěži hrála s velkým respektem proti nám. Po odehrané jarní části a ukončeném ročníku bylo mužstvo na 3. místě s 32 body a skoré 56 : 37.  Nejlepšími střelci ročníku byli: Burkuš – 11 branek, Hradil – 11 branek,  Danielko a Hynšt po 6 brankách.

 

Léta 1984 – 1985

Příprava na podzimní část soutěže byla opět náročná. Mužstvo sehrálo 5 přípravných zápasů, zúčastnilo se 4 turnajů, kde sehrálo dalších 12 zápasů. Mužstvo bylo velice dobře připraveno. To se také projevilo na prvních mistrovských zápasech. Častá zranění klíčových hráčů zapříčinila, že některé zápasy jsme hráli značně oslabeni. Přesto jsme skončili na 4. místě. Mužstvo výborně doplnil mladý Pavel Šimko, který svým elánem strhl i takto oslabené mužstvo k dobrým výkonům. Tvrdá zimní příprava byla zárukou, že mužstvo bude bojovat ještě o lepší umístění.  Kádr mužstva ve složení: Kalina, Hutyra,  Marcinov P., Optis, Byrtus, Mondek, Spáčil, Anft, Koňarik, Janků, Šimko, Čzedroň, Neumann, Hradil, Danielko, Burkuš, však našla daleko horšího soupeře v podobě chřipkové epidemie. Veškerá snaha a bojovnost mužstva nenahradila hráče, kteří v horečkách leželi doma místo toho, aby za mužstvo bojovali o lepší umístění. Tak se stalo , že po skončené soutěži jsme byli na 9. místě s 24 body a pasivním skoré 44 : 50. V podzimní části dochází v oddílu kopané k značným změnám. Aktivní činnost zanechávají B. Spáčil, K. Hradil, Janků, Optis, Burkuš. Od mužstva odchází také trenér Josef Koutný , kterého nahrazuje Břetislav Spáčil. Také vedoucí mužstva Stanislav Pišovský v mužstvu končí a jeho funkci přebírá Pavel Michálek. Mužstvo je doplněno o Stanislava Resutíka, L. Flégla, Kašpárka a A. Žáka. Značně pozměněné mužstvo skončilo na 10 místě a to je velké zklamání pro naše příznivce. Trenér Spáčil má těžkou pozici zvláště, když dlouholeté opory mužstva zanechali aktivní činnost. Po podzimní části odchází od mužstva také Tonda Koňarik.  Do jarní části 1986 má mužstvo tento kádr hráčů: Anft, Byrtus, Čzedroň, Danielko, Flégl, Kalina. Hutyra, Kašpárek, Maceček, Marcinov P., Mondek, Nedbálek, Neumann, Resutík, Žák, Mikulášek, Marcinov M.

 

Léta 1986 – 1987

Muži pod vedením trenérů p. Hýbla a p. Stefanakise v krajské soutěži II. třídy se umístili na 6. místě, kdy nejlepšími střelci byli  Marcinov P. a Danielko, kteří vstřelili po osmi gólech. Kádr mužstva: Mikulášek, Hutyra, Neuman, Marcinov P., Byrtus, Flégl, Danielko, Frkáň, Čzedroň, Václavek, Macík, Haas, Babčák J.

 

Léta 1987 – 1988

Mužstvo hrající krajskou soutěž II. třídy pod vedením P. Stefanakise obsazuje 3. místo. Nejlepšími střelci: Resutík – 12 branek,  Marcinov P. –  9 branek

 

Léta 1988 – 1990

Nově utvořené trenérské dvojice J. Anft a B. Spáčil se nepodařilo navázat na loňské umístění a skončilo na 8. místě v I. B třídě.

 

Léta 1990 – 1991

Přestože reorganizace soutěží zajišťovala postup z 8 místa, tak umístění na 10. místě nám nezajistilo postup do vyšší třídy a zůstali jsme v I. B třídě.

 

Léta 1991 – 1993

Mužstvu pod vedením nové trenérské dvojice B. Spáčil a I. Toth se nedaří postoupit do vyšší soutěže a obsazuje 4 místo v I. B třídě přes posily Jurčeka a Šibravy.

 

Léta 1993 – 1994

Nejlepší umístění mužstva v I. B třídě za poslední roky – 2. místo pod vedením B. Spáčila a  I. Tótha.

 

Léta 1994 – 1995

Nástup nových  trenérů  Dvorníka a Baroše stále nenaplňuje očekávání fanoušků na postup do I. A třídy. Sezónu končíme na 2. místě tabulky.

 

Léta 1995 – 1997

Na podzim roku 1995 přichází k mužstvu s velkým odhodláním konečně postoupit dvojice trenérů p. Byrtus, p. Marcinov, ale ani jim se postup nepodařil.  6. 7. 1997 po skončení sezóny 96/97, kdy 1. mužstvo skončilo  na 2. místě však přišly velké záplavy, které zničily doslova celý stadión včetně sociálního zařízení pro hráče. Pro výbor a pro všechny členy TJ včetně sponzorů nastala obrovská práce zprovoznit celý areál. Toto se však podařilo až pro sezónu 1997/1998.

 

Léta 1997 – 1998

Na podzim roku 1997 se všechny zápasy dospělých a mládežnických družstev  hrály na hřištích soupeřů. Hráči se semkli, včetně posil Bartonce, Mráze, a Kolaříka, okolo nové trenérské dvojice  Gottharda a  Fedora a postoupili do I. A. třídy. Kádr mužstva: Bartonec, Zrník, Šimko, Vršan, Kachtík, Dostál J., Baroš L., Baroš P., Hapal, Mráz, Hanslík, Kolařík, Fedor, Lejsal, Hradil, Makarenko, Dostál K., Dvorník P., Peňák P., Skoupil P.

 

Léta 1998 – 1999

Po špatných výsledcích na podzim 1998 byl odvolán trenér Gotthard a mužstvo trénuje pod vedením Anfta a  Fedora. Mužstvo má však špatnou tréninkovou morálku a vlivem zranění hráčů si na poslední chvíli zachovává účast v dalším ročníku I. A třídy.

 

Léta 1999 – 2000

V této sezóně dochází k stabilizování kádru a trenéři Anft a Dvorník a mužstvem končí na 6. místě 1. A. třídy se 43 body. Kádr mužstva: Šesták, Havrila, Kachtík, Anft J., Zrník, Sedlář, Žáček, Dostál J., Baroš L., Kolařík, Sláma, Fedor, Šimko, Makarenko, Malachta, Hradil, Spáčil.

 

Léta 2000 – 2001

Před sezónou dochází k posilnění mužstva o Anfta M., Zapletala a brankáře Jurčáka. Smyslem tohoto posilnění je postup do župního přeboru. Zůstalo však jen u přání a mužstvo končí na 3. místě tabulky. Mužstvo mělo sérii 19 zápasů po sobě bez porážky. Postup do vyšší soutěže mužstvu zhatil nebývale velký počet nerozhodných výsledků – celkem 14.  Kádr mužstva: Jurčák, Laskaroglu, Čuj, Kachtík, Svoboda P., Anft J. Sláma, Kolařík, Zapletal, Šoltýs, Dostál J., Dostál M., Oškera, Fedor, Šimko, Spáčil,  Hapal. Trenéři – Hradil a Dvorník. Z mužstva odchází Jurčák, Sedlář, Havrila, Žáček, Zbyňovec. Dlouhodobě je zraněný Zapletal. V měsíci červenci 2001 byly uskutečněny oslavy 55. výročí vzniku TJ Řetězárna Česká Ves. u této příležitosti byl uspořádám mezinárodní turnaj  v kopané za účasti FC Slušovice, MKS Olawa (Polsko), Club 99 Altmünster (Rakousko), výběru Jesenicka  a domácího mužstva.

 

Léta 2001 – 2002

Fotbalový oddíl TJ Řetězárna Česká Ves měl na začátku roku 2002 364 členů a patří k největším oddílům v jesenickém okrese.  Činnost fotbalového oddílu řídil výbor ve složení: J. Kozel – předseda, M. Kudlička – místopředseda, členové -  Ing. I. Sommer, J. Dostál, B. Spáčil, L. Kočí, S., Sedláček, J. Sedláček, L. Svoboda a R. Hanzlík. Správcem sportovního areálu je Z. Mestický.  „A“ mužstvo hraje 1. A třídu Hanácké fotbalové župy pod vedením trenérů Hradila a Dvorníka. Sezónu ročníku 2001 – 2002 ukončilo mužstvo na 5. místě se skórem 47:44 a s 37 body. Do mužstva přišli Šoltys a Holan z Písečné, Maceček ze Supíkovic, Juhaňák ze Staré Červené Vody a Kalina z Podkopné Lhoty. Nejlepším střelcem je M. Fedor s 9 zásahy.

 

Léta 2002 – 2003

Fotbalový oddíl řídil 11 členný výbor pod vedením J. Kozla. Mužstvo pod vedením trenérů P. Marcinova a F. Dvorníka obsadilo v konečné tabulce 1. A třídy 10. místo.

 

Léta 2003 – 2004

Novou sezónu zahájilo mužstvo pod vedením trenérů V. Pilného  a F. Dvorníka. Po podzimní části obsadilo mužstvo až 12. místo. Na začátku jarních bojů „A“ mužstva mužů o záchranu byl zvolen nový výbor fotbalového oddílu ve složení: V. Klobučník – předseda, J. Dostál – místopředseda, Ing. Petr Čika – sekretář a členové ing. P. Michálek a P. Klíč. Nový výbor vytýčil cíl – záchranu v soutěži. Kádr mužstva: N. Laskaroglu, J. Juřátek,  P. Svoboda, M. Svoboda, R. Michálek, J. Dostál,  L. Oškera, D. Spáčil, L. Samek, M. Juhaňák, P. Hradil, Š. Galík, M. Fedor, M. Dostál, L. Baroš, R. Baršč. Trenér V. Pilný byl po dvou uvodních zápasech v 1. A třídě uvolněn a nahrazen trenérskou dvojicí P. Gotthard a Kolařík a vedoucím mužstva zůstal F. Dvorník. Z mužstva odešel do Jeseníku M. Kolařík a místo něj přišel z Jeseníku na hostování brankář J. Juřátek a na hostování do Dolan odešel brankář N. Laskaroglu. Po 6 letech „A“ mužstvu mužů  zůstala osudná sestupová karta v jeho rukou sestoupilo do 1.  B. třídy.  Pro všechny příznivce, sponzory a funkcionáře to byl nepřekonatelný šok.  Je celkem již zbytečné  rozebírat to, co bylo, co se pro záchranu mohlo udělat a neudělalo, protože všichni, kteří se kolem fotbalu točíme na tom má svůj podíl – někdo větší, někdo menší.

 

Léta 2004 – 2005

Vše  bylo s hráči na jejich schůzi rozebráno a společně  byl vytýčen cíl – postup do 1. A třídy již v sezóně 2004/2005. Muselo dojít ke konsolidaci mužstva, k jeho posílení, k výměně trenéra a ke zvýšení konkurence hráčů. Trenéři Gotthard a Kolařík byli odvoláni a nahrazeni Janem Jechem.   Mužstvo pod vedením Jana Jecha a Františka Dvorníka se dalo dohromady a  posílili jej hráči Stanislav Šuba a Pavel Kocich z Vápenné, Karel Bejdák z Mikulovic a Marcel Cyrzyk z Vidnavy. Do branky se vrátil Nikolas Laskaroglu. Velmi dobrou pozici si v mužstvu vybudoval dorostenec Jiří Paščinský a dobře se v mužstvu  uvedli také někteří naši dorostenci kteří již hráli za první mužstvo. Také ostatní hráči, kteří nastoupili k utkáním odváděli kus práce.  K v  tisku avizovanému „velkému třesku“ v mužstvu nedošlo, mimo Lubomíra Samka, který přestoupil do Bělé a hostování skončilo Martinu Makarenkovi z Mikulovic a Jiří Juřátek, který se vrátil do Jeseníku, nikdo další z „A“ mužstva neodešel a mužstvo se v tichosti připravovalo na boje v 1. B třídě.

 

S velkým ohlasem se setkal také mezinárodní turnaj mladšího dorostu, který FO v loňském roce za podpory  Řetězárny a.s., Obce Česká Ves, VPO PLAST, s.r.o.  JUBO s.r.o. a mnoha dalších obětavců zorganizoval. Turnaje se zúčastnila mužstva Harlow (Anglie), Wodzislaw (Polsko), SK Horní Měcholupy a domácí mužstvo. Vítězem turnaje se stalo mužstvo z anglického Harlow, na druhém místě polský Wodzislaw, třetí domácí mužstvo a čtvrtí hosté z Horních Měcholup. Po stránce organizační a finanční  šlo o rozsáhlou sportovní a společenskou akci, jejíž kvalita překročila hranice Jesenicka a obec Česká Ves měla tímto turnajem propagaci, která doposud neměla obdobu.  Nebýt však sponzorů velmi těžko bychom si mohly pořádání takové monstrózní akce dovolit.

 

Léta 2005 – 2006

Po podzimní části  bylo mužstvo na 2. místě se ztrátou 5 bodů na vedoucí Leštinu. Mužstvo mužů absolvovalo náročnou zimní přípravu a  účastnilo se velkého a dlouhodobého Zimního turnaje v Mikulovicích. Kádr mužstva: T. Mrlina, N. Laskaroglu, R. Michálek, P. Svoboda, M. Svoboda, K. Bejdák,  D. Spáčil, J. Paščinský, L. Juríček, R. Baršč, J. Dostál, L. Malachta, M. Kadlec,  P. Kocich, S. Šuba, M. Beňo, Š. Galík, L. Oškera, M. Cyrzyk, M. Juhaňák, P. Hradil. Trenéři: J. Jech a F. Dvorník. I když na valné hromadě byly výsledky „A“ mužstva hodnoceny jako dobré, přesto výbor fotbalového oddílu odvolal z funkce trenéra Jana Jecha a nahradil jej bývalým vynikajícím hráčem Jiřím Vršanem.  Jarní sezónu začalo mužstvo velmi dobře a celou sezónu zakončilo druhým místem v tabulce  se 63 body se skórem 77:26 a postoupilo z druhého místa do 1.A třídy.  Soutěžní ročník v 1.A třídě mužstvo pod vedením J. Vršana začali velmi dobře a atakovalo vedoucí pozici v tabulce. Po podzimní sezóně bylo mužstvo v tabulce 1. A třídy na 7. místě s 19 body, s čímž nebyla spokojenost a v žádném případě toto umístění neodpovídalo  možnostem mužstva, které má rozhodně na lepší výsledek.  Kádr mužstva v 1.A třídě: N. Laskaroglu, M. Michálek, P. Valenta, P. Svoboda,  M. Svoboda, J. Paščinský, R. Michálek, L. Juríček, L. Oškera, J. Harazim, M. Beňo, L. Malachta, J. Vavrač, M. Dostál, P. Hradil, Š. Galík, M. Juhaňák, M. Fedor, L. Baroš, D. Spáčil, V. Zdražil, P. Pučan.T. Kozel. Z mužstva odešli J. Vavrač, P. Kocich, a L. Malachta a přišli V. Zdražil a P. Pučan. Z důvodu dlouhodobých zranění a poklesu formy byl kádr mužstva v jarní části soutěžního ročníku 2005/2006 takový: L. Baroš, M. Beňo, M. Dostál, M. Fedor, Š. Galík, J. Harazim, P. Hradil, M. Juhaňák, L. Juríček, N. Laskaroglu, M. Michálek, R. Michálek, L. Oškera, J. Paščinský, M. Svoboda, P. Svoboda, V. Zdražil. Mužstvo mužů skončilo v konečné tabulce na 8. místě s 35 body a skóre 51:38. Střelci branek: Š. Galík 12, J. Harazim 7, P. Hradil 6, M. Beňo 5, L. Oškera 4, M. Dostál 3.

NĚKOLIK ÚDAJŮ O DALŠÍCH MUŽSTVECH

                                                               

„B“ mužstvo

Začátkem padesátých let je o kopanou v České Vsi tak velký zájem, že bylo utvořeno druhé mužstvo. Toto mužstvo se stává jako rezerva pro první mužstvo. Hrají zde mladí, nadějní hráči, kteří čekají na zařazení do I. Mužstva, které doplňují starší hráči, končící svoji kariéru v I. mužstvu. Mužstvo hraje v počátcích jen přátelské zápasy a od roku 1956 je přihlášeno do okresní soutěže. Mužstvo hrálo v sestavě: Ziegelbauer, Novák, Moisidis, Vícha, Vičík, Valach, Austanovský, Řezník, Letoch, Chaloupka, Baroš J., Lysek, A. Zbranek, Drulák, Mondek, Václavík, Trávníček.

V roce 1960 hraje mužstvo ve III. třídě. Mužstvo je poměrně dobře, vždyť zde hráli velmi dobří hráči z I. mužstva na které v sestav nezbylo místo. Tak se zde postupně vystřídali V. Navar (zaskakoval za I. mužstvo) M. Beňo, M. Michálek, J. Straka, S. Jakuba, A. Květák, E. Dostál, M. Ćalkovský, Z. Lasovský, E. Walter, J. Štrama, J. Vrožina, M. Bureš, M. Moisidis.

Reorganizace v kopané v roce 1973 odsoudila naše II. mužstvo hrát opět v okresní soutěži. Mužstvu se však podařilo hned prvním rokem postoupit do okresního přeboru. Postup vybojovali: Polanský, J. Svoboda, M. Svoboda, M. Kolek, Reichl, Urban, Bláha, Koutný, Jurášek, Ščury, L. Baroš, Pergler, Hanulík, P. Lysek, J. Kozel, Čapek, Klosovský, a posila Václav Svoboda, který hrál střídavě za I. mužstvo.

Po dvouletém působení v okresním přeboru přichází první porážky, protože mužstvo málo trénuje a časem přestává mít zájem o hru a je ze soutěže odvoláno. Byl to důsledek také ekonomický, nemělo význam financovat mužstvo, které již nemohlo dodávat hráče do „A“ mužstva.

Od sezóny 2001 – 2002 vstoupili opět do soutěže OP Jeseník muži „B“ pod vedením trenérů L. Baroše, J. Kubaníka, Kádr tvořila většina mladých hráčů kolem straších J. Babčáka a J Čzedroňě.

 

Sezóna 2002 – 2003
mužstvo pod vedením trenérů L. Baroše a J. Kubaníka skončilo v jesenickém okresním přeboru na 10. místě, což nelze považovat za úspěch, protože za toto mužstvo nastupovalo vždy několik hráčů „A“ mužstva.

Sezóna 2003 – 2004
byla zahájena pod vedením hrajícího trenéra J. Babčáka, kterého vystřídali L. Kelnar a L. Polívka skončil na 8. místě tabulky okresního přeboru.

Sezóna 2004 – 2005
byla zahájena pod vedením trenérů L. Kelnara a L. Polívky a mužstvo skončilo v okresním přeboru na 7. místě.  Hráči: J. Babčák, J. Balvín, D. Medek, V. Duda, L. Kočí, T. Kozel, P. Marcinov ml., O. Tóth, R. Volík, P. Vlachopulos, R. Jaroš, L. Matocha. Mužstvo bylo dále doplňováno o dorostence a hráče „A“ mužstva.

Sezóna 2005 – 2006
byla zahájena s trenérem P. Marcinovem a vedoucím  mužstva L. Polívkou. V konečném součtu skončilo toto mužstvo  v okresním přeboru na historickém 2. místě s 55 body a impozantním skóre 101:37. Střelci. M. Juhaňák 13, R. Michálek 10, O. Tóth 10,  M. Fedor 9, J. Dostál 8, L. Baroš 7, L. Beňo 7, M. Michálek 7.

Hráči: P. Valenta, P. Vlachopulos, L. Kočí, P. Marcinov ml., P. Bundil, K. Dostál, L. Baroš, J. Babčák, S. Kachtík, J. Dostál, O. Kočíb, T. Kozel, B. Kubíček, S. Šuba,  P. Šimko, D. Spáčil a dorostenci L. Beňo, J. Andrušík, M. Hanzlík.  Mužstvo dále doplňovali hráči „A“ mužstva M. Juhaňák, M. Fedor, R. Michálek, M. Michálek, M. Dostál a další.

 

DOROST

Do roku 1956 nebyli dorostenci v žádné soutěži, hráli jen přátelská utkání. Trenérskou práci začal Jaroslav Kotrla , který vytvořil silné dorostenecké družstvo, z kterého za dva roky přešli hráči P. Polanský, J. Koutný, V. Knedla, M. Bureš, Z. Malina a později L. Zbranek do I. mužstva dospělých. Bylo to skutečně výborné mužstvo, jaké se již v pozdějších letech nepodařilo sestavit. V roce 1958 trenér Kotrla u dorostu končí a přechází trénovat žactvo. Dorost postupně pak trénovali R. Mužík, Z. Petruška, F. Šalplachta.

 

V letech 1974 – 1978 se podařilo trenérovi L. Barošovi a Kaděrovi dát opět dohromady dobrý kolektiv dorostenců, kteří v okresním přeboru hráli na špici tabulky.

 

V sezóně 1991 – 1992 se trenérovi p. Dvorníkovi podařil husarský kousek, když s mužstvem obsadil 1 místo v okresním přeboru,ale z finančních důvodů oddílu nepostoupil do župního přeboru. Postup si mužstvo opětovně vybojovalo v sezóně 1994 – 1995 , kdy pod vedením p. Byrtuse a p. Marcinova postoupilo z 2 místa do župního přeboru. Nejlepším hráčem byl Mirek Laštůvka, který dal 24 branek a dnes hraje za juniorku Sigmy Olomouc II. ligu. Další střelci . Baroš L. – 16 branek, Masařík – 15 branek. Kádr staršího dorostu tvořili: Makarenko, Andrušík, Bejdák, Svoboda M., Tesař, Kahoun, Černý, Oškera, Sommer, Šoltýs, Michálek, Kočí, Glombíček, Janků, Laskaroglu.

 

Další významná sezona byla 1998 – 1999 , kdy mužstvo pod vedením p. Dvorníka a Papeže bojovalo o postup do 1. ligy , ale nakonec se umístilo na 3. místě 2 body za prvním družstvem soutěže. Poslední dvě sezóny se mužstvo stabilně umisťuje ve středu tabulky a to se týká i mladšího dorostu, který byl přihlášen do soutěže od podzimu 1999. Toto mužstvo vede trenér Milan Fedor a v r. 2001 je na 4. místě župního přeboru.

 

V sezóně 2000-2001 si mladší dorost rovněž nevedl špatně, mužstvo skončilo nakonec na 7. místě, nejlepšími střelci byli Šíbl Jan – 14 branek, Mestický 9 branek. Hráči: Mestický, Pacas, Šíbl Jiří a Jan, Beňo, Kadlec, Stavinoha, Hanzlík Martin a Michal,  Andrušík Jiří, Holán, Paščinský, Fiala, Furík, Sedlák, Wator, Hynek.

 

Sezóna 2001 – 2002
V této sezóně obsadil starší dorost pod vedením trenérů J. Byrtuse a M. Fedora které vystřídali trenéři L. Kočí a B. Spáčil  konečné 10. místo a mladší dorost pod vedením trenéra Kelnara 9. místo.

 

Sezóna 2002 – 2003
Mužstvo staršího dorostu pod vedením trenérů J. Jecha aj. Kolaříka skončil na 10. místě v župním přeboru a mladší dorost pod vedením trenéra Kelnara na 8. místě. V jarní části soutěže vedla mužstvo staršího a mladšího dorostu trenérská trojice J.Jech, J. Kolařík a Ing. M. Rudolf, kterým také vypomáhal trenér brankářů J. Valenta. V této sezóně se začal projevovat nedostatek hráčů dorostu.

 

Sezóna 2003 – 2004
Starší dorost pod vedením trenérů J. Jecha,  M. Rudolfa a P. Marcinova (J. Kolařík odešel k „A“ mužstvu mužů) skončil v konečné tabulce na 7. místě a mladší dorost na 10. místě krajského přeboru.

 

Sezóna 2004 – 2005
Tuto sezónu je nutno považovat za nejúspěšnější. Starší a mladší dorost  vedli trenéři –  Ing. M. Rudolf A. Žák a P. Marcinov. Po podzimní části soutěže byl starší dorost  na 1. místě krajského přeboru. V konečné tabulce se starší dorost umístil na 5 místě s 37 body – nejlepší střelci – J. Mestický 15, T. Wator 10, M. Beňo 10, Jiří Andrušík 9, V. Lapčík 6 branek, starší dorost  se v konečné tabulce umístil na pěkném 3. místě s 51 body. Nejlepšími střelci byli – Pavel Sogel 11, Petr Sogel 6, J. Vlachopulos 6, R. Poutecký 5 branek. Kádr hráčů: J. Andrušík, J. Mestický,  B. Rudolf, M. Beňo, L. Beňo, T. Wator, Z. Mikulík, P. Kuchař, P. Valenta, M. Dudík, Petr a Pavel Soglovi, J. Žák, M. Sedlák, M. Hanzlík, V. Zajac, J. Šibl, V. Holčík, M. Falát, V. Lapčík, J. Paščinský, D. Klár.  V měsíci březnu se dorostenci účastnili historického zájezdu společně s pražskými dorostence SK Horní Měcholupy  do anglického Harlow, kde sehráli tři zápasy, navštívili fotbalové utkání třetí anglické divize a absolvovali exkurzi po Londýně. Zájezdu se zúčastnili: Vedoucí Ing. P. Michálek, trenéři P. Marcinov, A. Žák a Hráči: Jiří Andrušík, Josef Andrušík, Lukáš beňo, marek Dudík, Michal Hanzlík, Václav Holčík, Jaroslav Job, Václav Lapčík, Jan Mátl, Jakub Opálka, Pavel Sogel, Petr Sogel, Janis Vlachopulos, Jakub Žák, Bronislav Rudolf, Kamil Bilík a tlumočnice Lenka Marcinová.

 

Sezóna 2005 – 2006
byla pro mužstvo staršího a mladšího dorostu pod vedením trenérů Ing. M. Rudolfa, A. Žáka aj. Opálky neúspěšná. Družstvo staršího a mladšího dorostu sestoupilo do krajské soutěže, ve které bude hrát pouze jedno mužstvo. Starší dorost byl v tabulce poslední s 8 body a skóre 27:104 a mladší dorost také poslední s 12 body a skóre 30:106. Příčiny sestupu  jsou – nedostatek kvalitních hráčů pro tuto soutěž, špatná tréninková  morálka a přístup k utkáním. řada hráčů na tuto vysokou soutěž prostě neměla.  Ve starším dorostu nastřílel 10 branek R. Jakubík, 6 J. Andrušík a 5 M. Hanzlík,  v mladším 6 branek R. Poutecký, 5 J. Žák a 3 M. Flégl. Kádr hráčů: B. Rudolf, R. Poutecký, J. Andrušík, L. Beňo, J. Žák, M. Příhoda, L. Kuběnka, P. Kuběnka, K. Bilík, M. Falát, V. Holčík,  M. Vaníček, V. lapčík, J. Opálka, J. Vlachopulos, R. Jakubík, M. Hanzlík, J. Mátl, J. Job, P. Čičák, M.  Kočí, V. Šmíro, D. Hlavatý, M. Hockicko, M. Janita, K. Juřátek, L. Cintler, M. Pešan, T. Novák, J. Koukol, T. Lisko, R. Starý M. Domes, M. Příhoda, J. Knoz, M. Flégl, T. Hajný.

ŽÁCI

Také žáci hráli až do roku 1958 jen přátelská utkání. Od tohoto roku pod vedením trenéra Jaroslava Kotrly hraje okresní přebor, který vyhrává. I v následujícím roce a také v roce 1960 se mužstvo stává okresním přeborníkem. J. Kotrla z tohoto mužstva vychoval řadu výborných fotbalistů, kteří později hráli za I. mužstvo. Patřili mezi ně B. Spáčil, Z. Konečný, J. Kolek,V. Zbranek a jeho syn J. Kotrla, který v pozdějších letech úspěšně hájil branku Bohumína v I. národní lize. Od roku 1963 pokračoval v úspěšné práci započaté J. Kotrlou jako trenér Eman Valach, který utvořil také dobré mužstvo, hrající na špici tabulky okresního přeboru. Eman Valach důsledně pokračoval v práci Započaté J. Kotrlou a jen nemoc ho v roce 1970 odvedla od žactva. Od roku 1975 se u mužstva vystřídali trenéři Miloš Pohl a Zdeněk Petruška.

 

V roce 1975 je utvořeno jedno družstvo mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Mladší trénuje Zdeněk Konečný a starší  Martin Šimko. Starší žáci vyhrávají okresní přebor. Přesto, že oba trenéři mají dobré výsledky a hlavně značné předpoklady mužstva vést, zanechávají trenérské práce a tak o žactvo se starají L. Baroš a A. Zbranek, po kterých začínají trénovat Václav Novotný a Ladislav Kelnar. Oba jmenovaní trenéři se žactvu věnují od roku 1980. V jejich práci jim přechodně pomáhali B. Spáčil, L. Baroš, Růžička, Papež, Starý, Kahoun, Štětka, Fedor, Końarik, Žák A. a Žák P.

 

V roce 1988 se mužstvu nepodařilo udržet krajskou soutěž a sestupuje do okresního přeboru. V sezóně 1990 – 1991 mužstvo pod vedením p. Kelnara splnilo svůj slib a postupuje z 2. místa do župního přeboru. Další soutěžní roky jsou jako přesýpací hodiny. Sezóna 1992 – 1993 sestup, 1993 – 1994 postup, 1995 – 1996 sestup.

V ročníku 1994-1995 mužstvo žáků sestoupilo z župního přeboru. Trenér Hýbl odstoupil a mužstvo převzal Žák Antonín a Růžička Václav ml. Po sestupu z mužstva odešlo 8 hráčů do Jeseníku, který vybojoval žákovskou ligu, takže zůstalo jen 5 hráčů. V dalších ročnících 1996-1998 bojovali starší žáci v 1.A třídě, kde skončili na 3. a 2. místě. Kádr hráčů: Oškera, Pěček, Jurčák, Repa, Černý,Kahoun, Svoboda, Janků, Lapka, Neugebauer, Janíček, Bílek, Michálek, Andrušík, Kadlec, Juráš, Matlocha, Juríček, Haas, Mestický, Siarka Jaroslav a Jiří, Sommer, Pstronk.

V sezóně 1998-1999 se po třech letech žákovská mužstva vracejí zpět do župního přeboru. Trenérská dvojice Kubaník Josef a Žák Antonín posílení vedoucím Marcinovem Petrem tak zúročila tříletou práci při budování nové žákovské základny. Postup byl skutečně impozantní, mužstvo získalo 55 bodů (jen jedna prohra a remíza), skóre bylo 120:7, nejlepší střelci Michálek R. – 29 branek, Glombíček Jan – 25 branek, Sommer Jan – 19 branek. Rovněž mladší žáci si vedli velmi dobře. Pod taktovkou Petra Žáka a Jaromíra Byrtuse obsadili rovněž 1. místo. Nejlepší střelci za mladší žáky byli Šíbl 57 a Mestický 22 branek. Dalším trenérem ml. žáků se stal Kelnar Ladislav.

Že se tato nastoupená cesta vyplácí dokazuje fakt, že v sezoně 2001-2002 většina níže jmenovaných žáků nastupovala rovněž v župním přeboru za mužstva staršího a mladšího dorostu.

 

V sezóně 1999 – 2000  obsadili v župním přeboru starší žáci 7. místo s 27 body a mladší žáci se umístili na 11. místě. V této sezóně se naši  žáci  účastnili mezinárodního fotbalového turnaje v polské Varšavě.  Odehráli vyrovnaná utkání s předním celky z Polska, Dánska a Německa. Trenéry st. žáků byli  J. Kubaník a A. Žák, mladších žáků  Žák P. a L. Kelnar.

 

V sezóně 2000 – 2001 se  starší žáci v župní soutěži zachránili až v posledním kole a skončili celkově na 7. místě,   mladší žáci na 11. místě. nejlepším střelcem mužstva byl R. Poutecký s 9 brankami. Trenéři u obou mužstev v této sezóně zůstali nezměněni.

 

Sezóna 2001 – 2002 již tak úspěšná nebyla. Obě žákovská mužstva skončila na posledních místech a jen díky reorganizaci v souvislosti s krajským uspořádáním nesestoupila do nižší soutěže. Na trenérských postech byli L. Kelnar, J. Štětka, A. Žák, P. Žák.

 

Sezóna 2002 – 2003 přinesla trenérům A. a P. Žákovým, kterým vypomáhali Baroš a Falát hodně starostí.  Obě žákovská mužstva  sestoupila z krajského přeboru do 1. třídy.,

 

Sezóna 2003 – 2004. V této sezóně si starší a mladší žáci počínali velmi úspěšně. Starší žáci se  v 1. třídě krajského přeboru umístili na 3 místě a mladší žáci na 5. místě.Protože vítěz této soutěže TJ Písečná se postupu do vyšší soutěže vzdal a oddíl na 2. místě Zábřeh „B“ postoupit nemohl,  měli možnost postupu také naši žáci.  Z důvodu, že řada starších žáků v této soutěži již dále hrát nemohla a bylo velmi těžké tyto hráče nahradit, vzdala se postupu také Česká Ves. Do krajského přeboru postoupil ze 4. místa Jeseník „B“. Mužstva vedl jako hlavní trenér A. Žák a pomocnými trenéry byli E. Till, J. Václavek, J. Opálka a vedoucím mužstva byla D. Žáková. Sestava starších žáků: V. Holčík, R. Dobeš, D. Hlavatý, M. Vaníček, J. Mátl, T.

 

Lysko, R. Poutecký, J. Žák, J. Opálka, M. Příhoda, F. Červinka, K. Hák, J. Fárek, P. Konečný, J. Vlachopulos, D. Jankem, P. Adam. Mladší: J. Bonczek, T. Charvát, F. Machala, L. Komůrka, L. Cintler, M. Furik, P. Karger, P. Cintler, J. Sýkora, M. Procházka, J. Till, T. Machala, M. Žák, P. Beňo, D. Michálek Z. Kekely.

 

Sezóna 2004 – 2005
tato sezóna se žákům nevydařila. Trenérem starších žáků byl J. Mátl a trenérem mladších žáků E. Till a J.Václavek. Starší žáci skončili na předposledním 11. místě s 12 body a mladší na 8. místě s 27 body. Tady začal generační problém v této kategorii. V závěru měsíce června 2005 se starší žáci účastnili kvalitně obsazeného turnaje o pohár starosty MČ Prahy 15 v Horních Měcholupech. Poprvé naši žáci nastoupili proti prvoligovým žákovským mužstvům Bohemians Praha a SK Hořovice. Nakonec skončili na 7. místě, a porazili jen anglický žákovský klub Harlow. Turnaj měl vysokou sportovní i společenskou úroveň.

 

Sezóna 2005 – 2006
nedopadla dobře pro starší a mladší žáky. Po mnoha letech v krajských soutěžích obě mužstva žáků pod vedením trenérů J. Štětky, J. Václavka a E. Tilla (skončil v průběhu soutěže) sestoupila do přeboru okresu Jeseník. V konečné tabulce skončili starší žáci v tabulce 1. třídy  na posledním místě s 11 body a skóre 28:87 a mladší žáci na předposledním místě se 17 body a skóre 25:91.

 

BENJAMÍNCI – 1999 – 2006

V roce 1999 bylo založeno mužstvo benjamínků a přihlášeno do soutěže pod vedením  Šimka F., Šimka M., Konečného, Koňarika, Ing. Ryčla. Po počátečních vysokých prohrách se mladí hráči otrkali a v současné době jsou ve své soutěži již na 2. místě. Důležité je však to, že se nám podařilo podchytit zájem mladých a nyní trenérům chodí pravidelně 2-3x týdně přes 30 chlapců na tréninky a zápasy.

 

Již několik let úspěšně trénují toto mužstvo A. Koňarik a Z. Konečný. V soutěžním ročníku 2001 – 2002 se dokonce stali přeborníkem okresu Jeseník. I v dalších letech se mužstvo benjamínků umísťovalo v horní polovině tabulky, v sezóně 2002 – 2003  3. místo, 2003 – 2004 rovněž 3. místo, 2004 – 2005, 3. místo. K mistrovským utkáním nastupovali tito hráči: M. příhoda, J. Dostál, D. Schneider, L. Jurček, P. Pospíšil, M. Růžička, M. Buček, D. Maryško, Z. Fojtík, F. Vlachopulos, D. Bambušek, D. Kekely, J. Babčák, L. Krátký,   v sezóně 2005 – 2006 se benjamínci umístili na  4. místě. Nejlepším střelcem mužstva byl R. Ponížil se 20 brankami.   I přes neustálé doplňování mužstva novými hráči,   se projevuje velmi dobrá práce trenérů Z. Konečného a A. Koňarika, kteří každoročně dodávají několik hráčů do žákovské kategorie.