20.kolo SK Řetězárna : Bohuňovice 2:1 (0:1)
Opravilova sobota
V sobotním odpoledni nás čekal opravdu těžký soupeř. Očekávání se potvrdilo a Bohuňovice byly jednoznačně nejlepší soupeř, se kterým jsme se na jaře setkali. Navíc jsme s nimi ještě nikdy nebodovali, všechny tři minulé zápasy jsme prohráli a i dnes to dlouho vypadalo, že půjdeme z tohoto souboje poražení. Pak však vzal otěže zápasu do rukou Zdeněk Opravil a spolu s Romanem Michálkem otočili nepříznivé skóre. Naše áčko neprohrálo ani pátý duel v řadě, nutno však přiznat, dnes s velkou dávkou štěstí.
Od začátku zápasu bylo jasné, že na sebe narazili dva velmi dobré týmy. Náš tým nezačal vůbec špatně a zatlačil hosty před jejich bránu. Územní převaha však nevedla k žádné větší šanci. Jak náš tak i hostující tým předvádějí rychlostní kombinační fotbal s několika nepřesnými zakončeními. V 11. minutě prochází po pravém křídle Obšil a zakončí křížnou střelou, která však mine branku Bohuňovic o více než metr. V 17. minutě hlavičkuje mimo bránu po rohovém kopu i Maceček. V 31. minutě centruje míč do vápna Schneider, Michálkovi i Zrníkovi však chybí krok k tomu, aby poprvé rozvlnili síť soupeře. Bohužel v 33. minutě přijde první vážnější akce hostů, která ovšem končí vedoucí brankou. Till vyrazí prudkou střelu bohuňovického útočníka, bohužel obrana nestihne odkopnout míč do bezpečí a úplně volný Fryčák rozesmutní solidně zaplněný stadion, 0:1. Pokračuje dál boj hlavně o střed hřiště a ani jeden tým si už do konce poločasu nevypracuje vážnější akci.
Druhý poločas začneme opět tlakem na hostující branku. Bohužel k vyrovnání máme hodně daleko. Když si navíc v 57. minutě nerozumí Bajza s Tillem, náš brankář zahraje malou domů a hosté dostávají možnost zahrávat standartní situaci v našem vápně. Střelu hostů však naštěstí naše dobře postavená zeď nepropustí. V 65. minutě si oba soupeři vypracují střelu na bránu, ovšem ani jedna nepatří do úrovně nebezpečných. V 68. minutě se vysune Opravil, proniká do šestnáctky hostů a je v ní sražen k zemi. Hlavní rozhodčí ani chvilku neváhá a odpíská pokutový kop. Jeho zahrání si bere na starost Michálek a s přehledem vyrovnává na 1:1. Náš tým tohle vyrovnání nakopne a chce přidat ještě další branku, Schneiderovu střelu a následný zmatek před bránou však hosté ještě vyřeší. V 83. minutě je opět Schneider cca 20 metrů od brány Bohuňovic faulován a sám rozehraje přímý kop. Jeho střela však končí metr nad břevnem. Když už se schyluje k dělbě bodů, tak přijde chytrá myšlenka opět Opravila. Ten je před pokutovým územím hostů v 91. minutě faulován, ihned po odpískání si bere míč a k překvapení všech okamžitě rozehraje, najde ve vápně přesným centrem Michálka, který doráží překvapené hosty hlavičkou do sítě, vedeme 2:1. Tuhle situace hosté nemůžou zkousnout a poslední minuty se odehrávají ve velmi vypjaté atmosféře. Závěrečný hvizd pak ukončí tohle zajímavé utkání a prodlouží naší jarní neporazitelnost už na 5 zápasů.
V příštím kole nás čeká premiéra na hřišti druhého týmu tabulky – Konic. Mužstvo na něj v neděli 8. května cestuje opět auty, o jeho průběhu budeme opět informovat na Facebooku SK.
Branky: Michálek 2
Sestava: Till – Kočí, Maceček, Opravil, Obšil – Žák, Schneider, Zrník, Bajza – Michálek, Babčák
Střídali: Kováč
Rozhodčí zápasu: hlavní Hampl Evžen, asistentu Molík Jan a Zbýňovec Josef
Fotogalerie z utkání na:
http://oskarphoto.rajce.idnes.cz/30.4.2016_CESKA_VES-BOHUNOVICE_2_1
Další výsledky 20.kola:
Štěpánov : Troubelice 3:1
Dubicko : Maletín 3:4
Bělkovice : Rapotín 2:4
Loštice : Moravský Beroun 1:3
Haňovice : Černovír 3:1
Konice : Hlubočky 3:1