2.kolo SK Řetězárna : Náměšť na Hané 5:1 (1:0)
Tucet branek za dvě kola
Ve druhém kole jsme při domácí premiéře přivítali tým Náměšti na Hané. Se soupeřem jsme před utkáním neměli zrovna plusovou bilanci a hlavně jsme chtěli potvrdit v domácím prostředí body získané venku. Hosté se drželi cca 60 minut, pak ale definitivně převzal náš celek otěže nad zápasem a za potlesku slušně zaplněného stadionu dokráčel k druhé výhře výsledkem 5:1. Šest bodů po dvou kolech čekal asi málokdo a tak příští týden můžeme jet na půdu favorita celé soutěže Olešnice s naprosto čistou hlavou!
Od úvodních minut se náš celek oslabený o útočníka Lukáše Kováče zakousl do soupeře. Ovšem obrovské šance Schneidera, Babčáka či Marcinova neskončili tíženou brankou. Ve 30. minutě přichází smolný okamžik pro náš celek, brankář Michálek se tvrdě srazí s útočníkem soupeře a musí být vystřídán. Premiéru si tak v naší brance odbyde Houdek. Ve 42. minutě se po krásné akci prosadí konečně David Marcinov a pošle náš celek zaslouženě do vedení 1:0. Posledních pět minut první půle se hraje výhradně před brankou Náměšti, druhá branka po dalších našich šancí doslova visí ve vzduchu, bohužel nakonec končí první poločas jen jednobrankovým vedením.
Začátek druhého poločasu však patří hostům, kteří náš tým přišpendlí před Houdkovu bránu a začínají nám nebezpečně zatápět. Když se konečně dostaneme snad poprvé na soupeřovu polovinu, je z toho hned veledůležitá branka Honzi Babčáka, který zvyšuje na 2:0. Hosté však nepolevují a Houdek v bráně musí vytáhnout dva parádní zákroky proti střelám Náměšti. V 60. minutě však definitivně zlomí zápas svou druhou brankou po návratu do České Vsi Karel Bajza, když přesnou střelou zvyšuje už na 3:0. Na hřiště se pak dostane opět i střídající Malčík a Pavlík Nquyen, druhý jmenovaný v 76.minutě zvyšuje na 4:0. Hosté se pak z ojedinělé akce v 81. minutě dočkávají aspoň snižující branky na 1:4. A ten kdo dnešní brankový účet začal, tak jej i v 91. minutě uzavřel. David Marcinov svou druhou brankou v dnešním zápase uzavírá celkové skóre na 5:1.
V příštích dvou kolech zajíždíme na zápasy ven a hned v příštím kole nás čeká zkouška ohněm. V Olešnici však nemáme vůbec co ztratit, ba naopak, můžeme jen překvapit a třeba dovézt nějaký ten bodík! Zápas se hraje v sobotu 22.8.od 16:30 hod, o jeho průběhu budeme opět online informovat na Facebooku SK.
Branky: Marcinov 2, Babčák, Bajza, Pavlík
Sestava: Michálek – Kováč, Jati, Vlachopulos, Nováček – Obšil, Žák, Bajza, Schneider – Marcinov, Babčák
Střídali: Houdek, Malčík, Pavlík, Srněnský
Rozhodčí: hlavní Straka Michal, asistenti Hampl Evžen a Novák Jaromír
Záznam utkání: https://www.youtube.com/watch?v=a5EG2X18S-E
Fotogalerie: https://skretezarna.rajce.idnes.cz/SK_Retezarna_Namest_na_Hane_5_1/
Další výsledky 2.kola:
Chomoutov : Olešnice 1:3
Hlubočky : Haňovice 6:2
Troubelice : Konice 1:7
Bohdíkov : Maletín 1:4
Bělkovice: Paseka 1:4
Chválkovice : Lesnice 5:0