17.kolo Bělá pod Pradědem : SK Řetězárna 0:1 (0:1)
Druhé jarní kolo nás zavedlo na půdu zachraňující se Bělé pod Pradědem. Náš tým chtěl potvrdit body získané minulý týden s lídrem tabulky a posunout se minimálně na 24 hodin do čela naší skupiny. To, že to ovšem nebude nic jednoduchého, bylo všem jasné. Zejména zarputilost domácího týmu a stav hrací plochy v Bělé nám již několikrát zle zatopilo. Velké poděkování patří fanouškům, kteří zcela zaplnili autobus a vytvořili našemu týmu opravdu vynikající prostředí.
Od prvních minut bylo hned jasné, že půjde o vyrovnaný zápas. Na hřišti vůbec nebylo znát postavení obou mužstev v tabulce 1.B třídy. Začátek tak byl ve znamení oťukávání a očekávání, co soupeř vyprodukuje. Do první šance se dostal ve 14.minutě Michálek, ovšem jeho nejsilnější stránka, hlavička, skončila nad brankou domácích. O minutu později ho napodobil Plhák, který také hlavou netrefil domácí svatyni. V 17.minutě předvede krásné sólo novic Schneider, na půlce hřiště se dostává k balónu a přechází přes několik hráčů Bělé až před brankáře Jelena, jeho střela však bohužel končí mimo branku. Daniel si však vše vynahradí o chvilku později, v 27.minutě se postaví k přímému kopu z 18 metrů a jeho přesná střela k tyčce posílá náš tým do vedení 1:0. V 29.minutě se dostávají domácí do první větší šance, ovšem domácí útočník mine branku navrátilce Tilla. V 31. minutě přichází sporný okamžik, Žák dostává žlutou kartu za čistý zákrok a dává šanci domácím k rozehrání přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti. Domácí ji však nevyužijí a stav zůstává stejný. Ve 40. minutě může uklidnit náš tým Michálek, z křídla se žene sám na Jelena, ten však jeho střelu vyráží a následná střela Schneidera již končí mimo branku domácích. Poslední šanci prvního poločasu má v 45.minutě Křepelka, jeho střelu však brankář domácích kryje.
Hned v první minutě druhého poločasu mají domácí asi největší šanci na vyrovnání, střelu domácích však skvěle vytahuje Till. V 73. minutě si veme na půlce míč Hutyra, předvede podobné sólo jak Schneider v prvním poločasu, bohužel již sám před brankářem Bělé přestřelí domácí branku. O dvě minuty později střílí na domácí branku Juríček, ovšem i jeho střela neuklidní náš tým dvoubrankovým vedením. Hra ve druhé půli upadá, hraje se celkem nezáživný fotbal bez větších šancí. Na našem týmu je vidět, že mu opravdu stav místního hřiště nedělá vůbec dobře. Když už se moc věcí neděje na hřišti po fotbalové stránce, vezme si režii zápasu do rukou dnes velmi nepřesný rozhodčí Šebesta. Minimálně 3 zákroky domácích měli skončit žlutou kartou a Rudolf, který je na hostování u Družstevníku právě z našeho týmu, měl dostat za dva zákroky druhou žlutou kartu a domácí měli dohrávat v deseti. Bohužel opak je pravdou, již zmiňovaný Žák dostává za druhý sporný zákrok v 89.minutě druhou žlutou kartu a opouští tak hřiště předčasně. Rozhodčí zápas moc nezvádl a přispěl zbytečně k nervóznímu konci utkání. Náš tým si tak nakonec odváží z Bělé ubojovanou výhru 1:0, nepředvedli jsme zdaleka tak slibný výkon jako v zápase se Žulovou a je potřeba jít k dalšímu zápasu s tím, že máme neustále co zlepšovat.
Máme k tomu šanci v dalším zápase příští sobotu, přichází ,,derby z největších,, zápas s Písečnou, která překvapivě porazila v sobotu Rapotín 3:0. Zápas začíná v 16:00 hod a věřím, že na náš stadion přijde rekordní návštěva.
Branka SK: Schneider
Sestava SK: Till, Hutyra, Salva, Juríček, Samolej, Schneider, Žák, Plhák, Babčák, Křepelka, Michálek Střídal Zálešák
Fotogalerie z utkání najdete na: http://skretezarna.rajce.idnes.cz/Bela_pod_Pradedem_SK_Retezarna_0_1/
(lv)